BIPPiątek, 09.6.2023

Dzień Odpowiedzialności Obywatelskiej

Dzień Odpowiedzialności Obywatelskiej

Główna część I Dnia Odpowiedzialności Obywatelskiej, zorganizowana w formie festynu, odbyła się w amfiteatrze Młodzieżowego Domu Kultury. W godzinach przedpołudniowych rozegrano m. in. mini turniej gry Boccia, turniej szachowy oraz turniej tenisa stołowego. Do dyspozycji uczestników festynu były konie, kuce, powóz konny, zamek dmuchany. Istniała możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach zorganizowanych przez organizacje pozarządowe, które prezentowały swoją działalność (m. in. Polski Związek Niewidomych i Towarzystwo Pomocy Dzieciom). Od godziny 15:00 licznie zgromadzonej w amfiteatrze publiczności prezentowały się zespoły artystyczne z MDK-u i MOK-u.

O godzinie 12:00 na plaży przy jeziorze Winiary zgromadzili się uczestnicy I Pieszego Rajdu Rodzinnego organizowanego przez PTTK . W rajdzie wzięło udział ponad 100 uczestników. Po zakończeniu rajdu, na plaży, zorganizowano pokaz ratownictwa medycznego (pokaz odbył się dzięki współpracy z Harcerskim Klubem Ratowniczym). Następnie odbyły się prezentacje łodzi motorowych, żaglówek oraz pokazy jazdy na nartach wodnych.

Na parkingu przy dyskoncie Netto odbył się turniej koszykówki ulicznej (współorganizowany przez TS Basket Gniezno), w którym o puchar starosty gnieźnieńskiego, rywalizowało 16 drużyn.

Impreza zakończyła się po godzinie 19:00.

Głównym organizatorem I Dnia Odpowiedzialności Obywatelskiej był Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, a współorganizatorami: biuro senatora Piotra Gruszczyńskiego, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, MDK, MOK, TPD – koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Polski Związek Niewidomych, PTTK oddział Gniezno, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Konfraternia Teatralna, Urząd Gminy i Miasta Witkowa, Stowarzyszenie Ziemi Niechanowskiej, Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych ,,Razem’’.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawowali senator Piotr Gruszczyński i starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski.


Marcin Puk
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki