BIPCzwartek, 08.6.2023

IX edycja Ogólnopolskiej Giełdy Turystycznej „Przygoda”

IX edycja Ogólnopolskiej Giełdy Turystycznej „Przygoda”


Szneki z glancem, rogale marcińskie, zimne nózki w galarecie, babka poznańska i chleb ze smalcem to niektóre rarytasy przygotowane przez uczniów z Witkowa. Kulinaria te znalazły się na przygotowanym stoisku, w ramach udziału w konkursie „Region w zmysłach”. Zamierzeniem tego konkursu było takie przygotowanie stoiska swojej gminy i powiatu, aby oddziaływać na zmysły. Młodzi turyści bardzo poważnie podeszli do swoich obowiązków. Przygotowali szereg materiałów reklamowych promujących Gminę Witkowo oraz pozyskano liczne foldery, widokówki, mapy z urzędu Gminy i Miasta Witkowo, ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Miejskiego oraz organizacji turystycznej „Szlak Piastowski”. W ten sposób oferta turystyczna na stoisku była bardzo bogata. Uczniowie przy stoisku byli ubrani w stroje ludowe, które zostały wypożyczone z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie. Podczas oceny stoiska przez jurorów musieli potrafić przekonać ich, że warto przyjechać do Gminy Witkowo i Powiatu Gnieźnienskiego. Poza tym, na stoisku oddziaływano poprzez śpiew ( przyśpiewki ludowe, „Oda do pyry”) oraz tańce. Stoisko cieszyło się ogromną popularnością, a materiały rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”.

Drugim konkursem, w którym wzięli udział Witkowianie to „Pasje regionu”. Konkurs ten polegał na prezentacji scenicznej. Uczniowie musieli w ciągu 10 minut zaprezentować najważniejsze atrakcje swojej małej ojczyzny.

W konkursie „Region w zmysłach” uczestniczyło w sumie 17 szkół z różnych zakątków Polski, natomiast w „Pasjach regionów” było ich 10. W rywalizacji końcowej okazało się, że uczniowie z Gimnazjum w Witkowie otrzymali wyróżnienia za oba konkursy. Nagrodą dla uczniów i ich opiekunów jest pobyt latem w schronisku górskim „Klimczok”. Należy stwierdzić, że jest to niewątpliwy sukces naszych uczniów, tym bardziej, że w imprezie ogólnopolskiej tego typu uczestniczyli po raz pierwszy. Witkowskie gimnazjum reprezentowane było przez uczniów: Kowalik Daria, Purat Maciej (z klasy II „e”), Rachelska Maja, Robaszkiewicz Kinga (kl. II „f”), Binkiewicz Izabella, Spławski Karol (kl. II „g”), Nowicki Bartłomiej z kl. III „b”. Opiekunami i odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów do udziału w konkursach byli: p. Elżbieta Drozdowska (nauczyciel muzyki) oraz p. Tomasz Majchrzak (nauczyciel geografii).

Organizatorami „Przygody” było Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz Forum Turystyki Regionów. W zmaganiach konkursowych wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Turystyki i Sportu oraz władze Szczecina, marszałek województwa zachodniopomorskiego, którzy byli fundatorami różnorodnych nagród dla laureatów i wyróżnionych.

Udział młodzieży z Witkowa na Giełdzie Turystycznej był możliwy dzięki wsparciu finansowemu lokalnych sponsorów. W tym miejscu, opiekun Grupy Turystycznej „Siedem” – Tomasz Majchrzak składa serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, firmom, osobom prywatnym, które w jakiś sposób przyczyniły się do wyjazdu gimnazjalistów: Urząd Gminy i Miasta Witkowo, Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Wydział Promocji i Innowacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Konsorcjum Budowlane „Anbud” z Witkowa, Spółka ALCO-PEGRO z Kołaczkowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Witkowa, Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” z Gniezna, Rada Rodziców z Gimnazjum w Witkowie, dyrekcja Gimnazjum w Witkowie; Katarzyna Wojtyra. Sklep EURO-SAM, Kinga Marszałek – Kwiaciarnia „Kinga”, Grażyna Szymczak – sklep odzieżowy „Zuzia”; Kazimierz Kiełczowski – zakład jubilerski, Anna Kolasińska – „Pupilek”, Krystyna Klebańska – apteka, Zofia Janaszek – księgarnia „Piast”; Ewelina Nowacka – salon „Gabi”; Elzbieta Michalak – sklep „Emma”; Urszula Grzechowiak – sklep „Santa”; Elżbieta Sucholas – sklep „Bławaty”; TIM. Marek i Tomasz Szeszyccy; Justyna Nowakowska – salon urody „Gracja”; Karolina Nowakowska – mała gastronomia; Andrzej Sikorski – sklep „As w obuwiu”; Małgorzata Adamczyk – „Atlanta”; Sylwia Musielak – Kwiaciarnia-Ogrodnictwo; Ryszard krakowiak – sklep wielobranżowy; Mateusz Dzieciuchowicz – Centrum Ogrodnicze GARDEN; Agnieszka Imbierowicz – „Awanti”. Podziękowania należą się także nauczycielom ,którzy przygotowali dekoracje: Monika Ottenburger, Iwona Radowicz-Mróz, Lilianna Suborska oraz tym, którzy przygotowywali inne niezbędne rekwizyty: Anna Rachelska, Maria Alwin, Marta Majchrzak, Anita Pieczyńska.

Opracowanie: Gimnazjum im. Adama Borysadrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki