BIPWtorek, 30.5.2023

Teatr-Taniec-Integracja już 23 czerwca w eSTeDe

W czwartek, 23 czerwca br., zapraszamy na wydarzenie TEATR-TANIEC-INTEGRACJA. To szczególne spotkanie, które rozpocznie się premierą spektaklu KOŁO ŻYCIA będzie prezentacją pracy, jakiej podjęli się uczestnicy sekcji działających w eSTeDe – grupy teatralnej i sceny tańca Centrum Aktywności Społecznej LARGO i Centrum Kultury “Scena to dziwna”.

Godzina 16:00 – Spektakl “Koło życia”
 
Przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną CAS LARGO, której opiekunem jest Michał Frydrych. Materiał literacki oparty jest na poezji oraz tekstach popkultury w autorskim opracowaniu. To forma zwrócenia uwagi na potrzebę integracji, budowania wspólnoty. W świecie opartym na indywidualizmie, prowadzącym często do poczucia samotności, alienacji oraz izolacji osób słabszych, zaspokojenie podstawowych potrzeb społecznych staje się coraz trudniejsze. Spektakl jest formą  głośnego wyrażania swoich potrzeb oraz niezgody na wykluczenie niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy zamożności.
 
Godzina 18:00 – Scena tańca
 
Idea integracji międzypokoleniowej przyświecać będzie także pokazom tanecznym. Przed publicznością wystąpią dzieci, młodzież oraz dorośli. W czasie pokazów zobaczymy: tańce latynoskie w układzie grupowym, walc wiedeński w parze z Lidią Przybysz – partnerką na wózku – w choreografii Marcina Kuźlaka, układ grupowy street dance pod kierunkiem Matyldy Walkowiak oraz występy grup dziecięcych w układach opracowanych przez Natalię Urban.
 

Serdecznie zapraszamy!

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki