BIPPiątek, 02.6.2023

Kultura Piastów dla dzieci

 

 

Dzieci i młodzież zainteresowane bliższym poznaniem kultury i życia swoich przodków zapraszamy do zapoznania się z materiałami dydaktycznymi zamieszczonymi na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl.

Znaleźć tam można plakaty edukacyjne ukazujące piastowskie budowle, życie w grodzie, piastowski oręż zbrojny, a także informacje na temat chrztu Mieszka I, Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz pierwszej koronacji.  Plakaty zostały w latach 2012 i 2016 rozesłane do szkół w całej Polsce. Placówki oświatowe oraz instytucje, do których plakaty nie trafiły, a są zainteresowane pozyskaniem zestawu plakatów mogą je otrzymać po uprzednim kontakcie z Wydziałem Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, poprzez e-mail: promocja@powiat-gniezno.pl.

Oprócz plakatów w serii „Kultura Piastów dla dzieci” zostały  przygotowane również książki. Dotychczas ukazały się następujące tytuły:

Tom 1:  Czasy wojów i rycerzy

Tom 2: Jak budowano kościoły i pałace?

Tom 3: Życie w grodzie

Tom 4: Na dworze króla

Tom 5: Jak Mieszko chrzest przyjmował?

Tom 6: Czasy mnichów i klasztorów (w przygotowaniu)

Istnieje możliwość zakupu wszystkich w/w książek za pośrednictwem wydawnictwa Media Rodzina. Oferta serii „Kultura Piastów dla dzieci” znajduje się na:  https://mediarodzina.pl/seria/tu-powsta.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki