Ogłoszenie otwartego konkursu ofert Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego na realizację zadania publicznego z zakresu turystyki pn. „Przygotowanie koncepcji szlaków rowerowych w Powiecie Gnieźnieńskim”
I. Celem konkursu
Celem konkursu jest opracowanie koncepcji szlaków rowerowych w Powiecie Gnieźnieńskim. W Założeniu sieć szlaków rowerowych ma wykorzystywać aktualną infrastrukturę i uwarunkowania komunikacyjne, przy czym szlaki mają omijać główne drogi. Sieć w mierĘ możliwosci winna łączyć się ze szlakami rowerowymi sąsiadujących powiatów m.in. z Piastowskim Traktem Rowerowym. Szlaki mają zostać tak zaprojektowane, aby prowadziły do głównych atracji turystycznych zlokalizowanych na terenie powiatu, z uwzględnieniem miejsc wypoczynkowych np. kąpielisk, jak również przebieg szlaków ma być zbieżny z aktualnie przebudowywyanymi i nowo powstającymi szlakami turystycznymi powstajacymi w ramaach projektu unijnego realizowanego przez Powiat Gnieźnieński pn. „Zintegrowany system informacji wizualnej – szlaki i obiekty turystyczne w Powiecie Gnieźnieńskim”. Każdy szlak ma być poprowadzony w postaci tzw. pętli, gdzie start i meta szlaku zbiegają się w jednym miejscu tzw. punkcie „0”.
Przygotowanie niniejszego opracowania w ramach tego zadania stanowić ma podstawę fizycznego oznakowania wszystkich szlaków rowerowych w powiecie gnieźnieńskim w latach następnych.
W skład koncepcji winny wchodzić takie elementy jak:
- propozycja oznakowanie nie mniej niż 300 km szlaków rowerowych w Powiecie Gnieźnieńskim z uwzględnieniem tzw. szlaków priorytetowych (tzw. szlaki kategorii A) oraz tzw. szlaków dodatkowych (tzw. szlaki kategorii B). Ponadto podział ten powinien uwzględnić rodzaj proponowanego szlaku tj. szlaki turystyczno – poznawcze i rekreacyjno – wypoczynkowe
- kosztorys rzeczywistego wdrożenia każdego z proponowanych szlaków (oznakowanie, uwzględnienie ewentualnego ustawienia turystycznej infrastruktury etc.)
- ślady GPS,
- dokumentacja fotograficzna,
- dokumentacja techniczna wraz z koncepcją oznakowania szlaków, a także opis i kategoryzacja powiatowych szlaków rowerowych wraz z mapą;
- harmonogram finansowy rzeczywistego wprowadzenia koncepcji w życie w latach następnych, z nastawieniem na okres 2012/2013;
- wygląd oznakowania oraz Ilość tabliczek na poszczególnych szlakach;
II.Rodzaje zadań, wraz z wysokością środków publicznych przeznaczonych na ich realizację
Zadanie zgodne jest z Planem Rozwoju Lokalnego – projekt nr IV2Aa/84 pn. Znakowanie, konserwacja i odnawianie oznakowania szlaków pieszych, rowerowych i konnych
Maksymalny termin realizacji zadania: od 1 lipca 2011 roku do 31 sierpnia 2011 roku
Kwota dotacji przeznaczona na zadanie: 15 000 zł. (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100)
III.Podmioty uprawnione do składania ofert
Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 niniejszej ustawy.
IV.Wymagane dokumenty
- Ofertę realizacji zadania publicznego należy złożyć na druku zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 roku w sprawie: wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011r., Nr 6, poz. 25).
Przez prawidłowe wypełnienie oferty rozumie się:
- wypełnienie druku oferty w sposób czytelny
- wypełnienie wszystkich punktów zawartych w ofercie podając:
- szczegółowy zakres rzeczowy proponowanego do realizacji zadania, zawierający opis planowanych działań
- termin realizacji zadania
- kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania
- informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających prawidłową realizację zadania
- informację o posiadanych własnych środkach finansowych lub pozyskanych z innych źródeł działalności podmiotu składającego ofertę
- informację o wcześniejszej działalności organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3. ust. 3 składających ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie publiczne
- w przypadku, gdy punkt w druku oferty nie dotyczy oferenta należy wpisać „nie dotyczy”
- Statut lub inny akt regulujący status podmiotu.
- Dokument stanowiący o podstawie działalności podmiotu zawierający aktualne dane:
- dla fundacji i stowarzyszeń : odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub wypis z Rejestru Starostwa
- w przypadku pozostałych podmiotów: inny dokument właściwy dla podmiotu.
- Sprawozdanie finansowe za ostatni rok, lub w przypadku krótszej działalności za okres tej działalności.
- Sprawozdanie merytoryczne za ostatni rok działalności, lub w przypadku krótszej działalności za okres tej działalności.
- Oświadczenie oferenta o niezaleganiu z tytułu zobowiązań cywilno-prawnych, podatków i innych danin o charakterze publiczno-prawnym.
- Umowa partnerska lub oświadczenie partnera wraz ze wskazaniem rodzaju zakresu wsparcia, w jakim partner będzie uczestniczył w realizacji zadania publicznego – w przypadku wskazania partnera w pkt. V.1 oferty.
Partner - to podmiot niebędący stroną umowy, który uczestniczy w realizacji zadania publicznego nie wykorzystując przy tym środków publicznych przekazanych w formie dotacji.
Współpraca może obejmować w szczególności: aktywną wymianę umiejętności, doświadczeń i wiedzy na każdym etapie realizacji zadania publicznego.
Udział partnera w realizacji zadania publicznego może dotyczyć także nieodpłatnego wparcia rzeczowego (np. użyczenie zasobów rzeczowych potrzebnych do realizacji zadania publicznego, bezpośredniego poniesienia części wydatków związanych z organizacją zadania publicznego) lub osobowego (np. udział członków lub wolontariuszy innego podmiotu)
UWAGA !!!
Potwierdzenie udziału partnerów w przypadku ich wskazania w pkt. V.1 oferty – jest wymogiem formalnym. Wskazanie ich udziału i niedołączenie potwierdzenia spowoduje odrzucenie oferty z przyczyn formalnych. Udział partnera musi być potwierdzony poprzez dołączenie do oferty: umowy partnerskiej lub oświadczenia partnera wraz ze wskazaniem rodzaju i zakresu wsparcia, w jakim partner będzie uczestniczył w realizacji projektu.
- Umowa sponsorska, oświadczenie sponsora bądź inny dokument potwierdzający udział sponsora wraz ze wskazaniem wysokości środków finansowych, jakie sponsor zamierza przekazać oferentowi na realizację zadania publicznego – w przypadku wskazania sponsora w pkt. IV.2 oferty.
Sponsor – to podmiot prawa prywatnego, który przekazuje organizacji pozarządowej środki finansowe, niekiedy ze wskazaniem ich przeznaczenia, uzyskując w zamian promocję danego produkty lub danej firmy bądź marki, w związku ze sponsorowanym przedsięwzięciem.
- W przypadku złożenia oferty wspólnej przez dwie lub więcej organizacji lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, oferta wspólna powinna zawierać:
- jakie działania w ramach realizacji zadania publicznego będą wykonywać poszczególne organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3
- sposób reprezentacji podmiotów, o których mowa w art. 14 ust. 2, wobec organu administracji publicznej.
UWAGA !!
Potwierdzenie udziału sponsorów w przypadku ich wskazania w pkt. IV.2 oferty – jest wymogiem formalnym. Wskazanie ich udziału i niedołączenie potwierdzenia spowoduje odrzucenie oferty z przyczyn formalnych. Udział sponsorów musi być potwierdzony poprzez dołączenie do oferty: umowy sponsorskiej lub oświadczenia sponsora, bądź innego dokumentu potwierdzającego udział sponsora wraz ze wskazaniem wysokości środków finansowych, jakie sponsor zamierza przekazać oferentowi na realizację zadania.
- Inne dokumenty ważne dla złożonej oferty.
W przypadku złożenia kserokopii załączników: statuty, dokumentu stanowiącego o podstawie działania podmiotu, sprawozdania merytorycznego, sprawozdania finansowego lub innych dokumentów, uprawniony przedstawiciel podmiotu składającego ofertę powinien potwierdzić je na każdej stronie za zgodność z oryginałem wraz z datą i miejscem tego potwierdzenia.
Oferty powinny być opatrzone datą i pieczęcią oraz podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu podmiotu składającego ofertę. Za terminowość i prawidłowość sporządzenia i kompletność oferty, całkowitą i wyłączną odpowiedzialność ponoszą oferenci.
V.Tryb wyboru oferty
- Rozpatrzenie ofert nastąpi w terminie 14 dni od daty zakończenia składania ofert.
- Złożone oferty będą oceniane pod względem formalnym i merytorycznym – przez komisję Konkursową powołaną zarządzeniem Starosty Gnieźnieńskiego.
- Ocena formalna polega na ocenie kompletności i poprawności oferty.
- Oferty nie spełniające wymogów formalnych (złożone na niewłaściwych drukach, brak jakiegokolwiek załącznika – oferty niekompletne lub złożone po terminie) zostaną odrzucone bez rozpatrzenia merytorycznego.
- Przy ocenie merytorycznej oferty brane będzie pod uwagę:
- zgodność oferty z ogłoszonym konkursem
- wartość merytoryczna projektu
- znaczenie promocyjne dla powiatu gnieźnieńskiego
- rzetelność przedstawionego opisu zadania
- rzetelność przedstawionego programu
- rzetelność i przejrzystość przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania
- zapotrzebowanie społeczne na usługi świadczone w ramach projektu
- ocena możliwości realizacji zadania przez podmiot, przy uwzględnieniu doświadczenia podmiotu w realizacji tego zadania, realność wykonania zadania,
- Decyzję o wyborze oferty i udzieleniu dotacji podejmuje Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego w formie uchwały.
- Do postanowień uchwały Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego w sprawie wybory oferty i udzielenia dotacji nie ma zastosowania tryb odwoławczy.
- Informacja o złożonych ofertach oraz podjętych decyzjach o udzieleniu dotacji zostanie ogłoszona w Biuletynu Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Powiatu Gnieźnieńskiego.
- Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zastrzega sobie prawo do nie rozstrzygnięcia konkursu bez prawa do odwołania.
VI.Zasady przyznawania dotacji
- Rozpatrywane będą wyłącznie oferty złożone w terminie określonym w ogłoszeniu.
- Złożenie oferty nie jest równoczesne z zapewnieniem przyznania dotacji lub przyznaniem dotacji w oczekiwanej wysokości. Dotację na realizację zadania otrzyma podmiot, którego oferta wybrana zostanie w postępowaniu konkursowym
- Podmiot któremu przyznano dotację zobowiązany jest do sporządzenia przed zawarciem umowy aktualnego harmonogramu realizacji zadania Druk aktualnego harmonogramu realizacji zadania i korekty kalkulacji kosztów jest dostępny do pobrania na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej oraz Powiatu Gnieźnieńskiego.
VII.Warunki realizacji zleconego zadania publicznego
Realizacja zadania zleconego wyłonionego w konkursie następuje po zawarciu umowy z podmiotem, który złoży ofertę na jego realizację. Umowa pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnej. Wzór umowy jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 roku w sprawie: wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011r., Nr 6, poz. 25).
- Warunkiem zawarcia umowy dotacji jest:
- złożenie aktualnego harmonogramu realizacji zadania
- akceptacja przez strony postanowień umowy
- Po zakończeniu realizacji zadania podmiot realizujący zlecone zadanie publiczne zobowiązany jest do złożenia sprawozdania z wykonania zadania publicznego na druku zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Pracyi Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 roku w sprawie: wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011r., Nr 6, poz. 25) w terminie 30 dni od daty zakończenia realizacji zadania ustalonego w umowie.
Sprawozdanie należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Gnieźnie ul. Jana Pawła II 9/10.
Przez prawidłowo wypełnione sprawozdanie rozumie się wypełnienie:
- druku sprawozdania w sposób czytelny
- wszystkich punktów zawartych w druku sprawozdania – w przypadku gdy punkt zawarty w druku sprawozdania nie dotyczy podmiotu realizującego zadanie należy wpisać „nie dotyczy”
Przedmiotowe sprawozdanie musi być zgodne z wartością merytoryczną, warunkami organizacyjnymi i finansowymi przedstawionymi w ofercie, korekcie kosztorysu i zawartej umowie.
VIII.Miejsce i termin składania ofert
- Oferty należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty bądź kuriera w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 9/10.
- Oferty należy składać w terminie 21 dni od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia tj. do dnia 29 czerwca 2011 roku do godziny 15:00.
- O przyjęciu oferty decyduje data wpływu oferty do siedziby Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.
- Oferty powinny zostać dostarczone w zamkniętych kopertach opatrzonych nazwą wnioskodawcy oraz tytułem zadania.
IX.Kontakt
Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszonego konkursu uzyskać można w Wydziale Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie ul. Jana Pawła II 9/10 lub telefonicznie pod numerem telefonu 061 424 -07-43 5.Nie będą przyjmowane oferty przesłane drogą elektroniczną.